Poslední akce

 

MISSION  108. "end Wall"

Mission briefing:

Četa "Z" hloubkového průzkumu

Jednotka Synové Bouře 10

Místo: Lelekovice, Ořešín

Lokace: Adamov

Datum:  02.- 03.09.2017

Počasí: 26°C polojasno, možné přeháňky

SCO: End Wall

Primární cíl: Přesun na základnu Raven Nest, provedení
dalších výkopů a plnění pytlů. Dokončení pytlových stěn
a chystání sloupků pro stavbu střechy příbytku. 

Výstroj: CEMO

Výzbroj: RG 1x pistole ALPHA Iron Combat S&W 40.,
RG 1x pistole Colt 911.45 AUTO

 

Složení týmu:
velitel mise, řidič - odstřelovač specialista, topograf - ssg. GIORGIO
střelec
- specialista na výbušniny, ženista - clp. DEFLECTOR
Flash recruit, střelec - rec. IVANA "Iziwanek"
"Seal" dog - Irský setr "Loupežník" - PORTHOS

Mission 108.: End Wall

Je sobotní ráno 2. 9. 2017, kdy v 9:50 hod. se tým schází v DZ 49°17'14.287"N, 16°36'4.051"E . Jako první byl na místě Deflector. Giorgio, Iziwanek a Porthos však dorazili po krátké chvíli. Výstroj a logistické zásoby byla naloženy a vyrazilo se směr k základně Raven Nest. Na RN 49°17'31.606"N, 16°36'17.622"E jsme dorazili po úmorném kopci v 10:10 hod. Během přesunu jsme nenarazili na žádný kontakt,  jediné co narušilo přesun byl čachtající se Porthos v rybníku a přelétající volavka nad ním.

Po krátkém odpočinku a chystání kávy u protestujícího Defa jsme se přeci jen zrehabilitovali po přesunu. Během této rehabilitace se provedl nástřik a oprava pil v základně. Včetně nástřiku skládací židle v RN. Po vysrknutí kávy jsme se vrhli opět na pytle, které již byly nachystány z minulého výsadku. Práce šla vcelku rychle od ruky a již před druhou hodinou byly stěny dokončeny. Byla to úmorná dřina jako vždy, ale tentokrát u toho alespoň nebyl nesnesitelný hic. Rozdělal se oheň na přípravu obědového žvance, skvělého hermelínu a kuřecích pidinoh. Izi prováděla přípravu jídla a Gio s Defem provedli maskovací nástřik venkovní strany pytlů a natření druhé židle v základně. Zamaskování se zdařilo, i když bude potřeba ještě více barev nebo sprejů. Po nástřiku se Def odskočil točit o kytičkách a tak se mohla v klidu vypít další káva a vykouřit doutník než bylo jídlo hotovo. Žvanec se zdařil na výbornou jako vždy. Po obědě to Izi zalomila na lavičce jako vždy.

Giorgio a Deflector šli těžit z duglasky sloupky a obložení pro budování střechy obydlí, které dá ještě zabrat časově. Dva sloupky byly umístěny pod lávku, aby ji zároveň  podpíraly. Dále se nasbíraly trámky pro obvod stěn na uložení střechy. Tím se pracovní nasazení pro tento den na spodním obydlí ukončilo. Bylo nutno nasbírat suché dřevo pro večerní oheň a zároveň provést částečnou opravu střechy stávajícího obydlí. Po této činnosti si Def šel nachystat svůj pelíšek na spaní. Během dne byl několikrát kontaktován jeho základnou od naší meteoroložky Ifči ohledně zpráv o počasí. Tam mu ve večerních hodinách nahlásila možné přeháňky. Ještě že se provedla oprava střechy. Spát se šlo po dávkách Pifidusu a skvělých kuřecích čtvrtek, opět v podání Iziwanka. Pochvala kuchařce. Noc proběhla bez komplikací a nad ránem se dostavila přeháňka od Ifči, která ovšem nekončila a zvesela pršelo dál a dál. Alespoň se ukázala kvalita opravované střechy.

Snídaně musela proběhnout i s přípravou v našem přístřešku. Pršet nepřestalo ani po ní a tak se začalo s balením výstroje a ukončením činnosti v základně. Hold stavba základů pro střechu a samotné střechy bude muset být naplánována na další výsadek. V 10:30 hod. tým vyrazil z RN na přesun k výsadkovým vozidlům, stále pršela uváděná přeháňka. Tímto byla mise úspěšně splněna.

Cca 6,5km

 

 

Mapa mise

 

GPS záznam mise